Star Micronics Co.

Star Micronics Ltd. to światowy lider w dziedzinie produkcji innowacyjnych automatów tokarskich wzdłużnych CNC. Założona w 1950 roku w Japonii firma od ponad pół wieku jest czołowym dostawcą najnowocześniejszych rozwiązań w obróbce metalu.

Aktualizujemy nasz katalog produktów na stronie. Tymczasowo zapraszamy do zapoznania się z katalogiem w wersji pdf.

Automat tokarski wzdłużny SX-38

Hybrydowy automat tokarski z możliwością obróbki prętów do 38 mm. Prowadnice typy ,,jaskółczy ogon” zapewniają wyjątkową sztywność. Oś B, oś Y dla narzędzi po przechwycie oraz 10 pozycyjna głowica z osią Y umożliwia obróbkę skomplikowanych detali.

Automat tokarski wzdłużny SW-20

Automat tokarski jest wyposażony w trzy osie Z, które umożliwiają jednoczesne użycie trzech narzędzi z różnymi posuwami i dzięki temu skrócenie czasu obróbki. Maszyna jest wyposażona w oś Y2 i 8 narzędzi napędzanych dla wrzeciona przechwytującego.

Automat tokarski wzdłużny SW-12 RII

Automat tokarski hybrydowy, umożliwia pracę z tuleją prowadzącą lub bez. Jest przeznaczony do szybkiej, symultanicznej obróbki. Dzięki wysokim prędkościom obrotowym na wrzecionach i modułowych oprawkach narzędziowych można efektywnie obrabiać detale. Maszyna posiada 8 narzędzi napędzanych po przechwycie z osią Y2.

Automat tokarski wzdłużny SV-20R

Automat tokarski SV-20R to model hybrydowy umożliwiający pracę z tuleją prowadzącą lub bez, jest dalszym rozwinięciem udanej serii SV. Posiada 8 pozycyjny rewolwer ze zintegrowaną osią B. Z osią Y2 dostępnych jest 8 narzędzi napędzanych.

Automat tokarski wzdłużny ST-38

Jest przeznaczony do produkcji złożonych elementów wymagających wielu narzędzi. Dzięki 3 napędzanym rewolwerom z 10 pozycjami umożliwia obróbkę skomplikowanych detali. Dolny rewolwer umożliwia jednoczesną obróbkę na wrzecionie głównym i przechwytującym, co znacznie skraca czas cyklu.

Automat tokarski wzdłużny ST-20

Automat tokarski ST-20 jest przeznaczony do produkcji złożonych elementów wymagających wielu narzędzi. Dzięki 3 napędzanym rewolwerom z 8 pozycjami umożliwia obróbkę skomplikowanych detali. Dolny rewolwer umożliwia również jednoczesną obróbkę na wrzecionie głównym i przechwytującym, co znacznie skraca czas cyklu.

Automat tokarski wzdłużny SR-38 TYP B

Hybrydowy automat tokarski z możliwością obróbki prętów do 38 mm. Dzięki możliwości jednoczesnego użycia 2 narzędzi do toczenia (X1 i X3), obróbka zgrubna i wykańczająca może zostać przeprowadzona jednocześnie, Dzięki płynnej osi B możliwa jest obróbka narzędziami napędzanymi pod dowolnym kątem. Automat jest wyposażony w oś Y2 i 8 narzędzi napędzanych po przechwycie.

Automat tokarski wzdłużny SR-32JIII TYP A/B

Nowy model SE-32JIII jest automatem hybrydowym, jest następcą udanego modelu SR-32JII. Maszyna może zostać wyposażona w 5 lub 6 poprzecznych narzędzi napędzanych. Dodatkowo, skok osi Z2 może zostać przedłużony w celu uzyskania większej przestrzeni do obróbki po przechwycie. Wersja B jest wyposażona w oś Y2 z 8 narzędziami napędzanymi.

Automat tokarski wzdłużny SR-20R IV

Model hybrydowy umożliwiający pracę z tuleją prowadzącą lub bez. Wariant B jest wyposażony w płynną oś B dla narzędzi napędzanych, zarówno dla wrzeciona głównego i przechwytującego. Sterowanie Fanuc 31i-B5 umożliwia jednocześnie programowanie 5 osi. Maszyna umożliwia 2 uchwyty oprawek do głębokiego wiercenia oraz 8 narzędzi napędzanych z osią Y dla wrzeciona przechwytującego

Automat tokarski wzdłużny SB-20JII A/B

Hybrydowy automat tokarski SR-20JII to kontynuacja stabilnej i mocnej serii maszyn. Wersja B jest wyposażona w oś Y2 z 8 narzędzi napędzanych do obróbki po przechwycie.

Automat tokarski wzdłużny SR-10J

Automat tokarski SR-10J spełnia najwyższe wymagania stawiane detalom pod względem precyzji i jakości powierzchni. Wysoka prędkość wrzecion i napędzanych narzędzi ułatwia obróbkę bardzo małych części.

Automat tokarski wzdłużny SL10

Automat tokarski dla przemysłu zegarmistrzowskiego (i nie tylko) z modułowym systemem narzędziowym, który można dostawać do każdej aplikacji. Gwarantuje precyzyjną i szybką obróbkę najmniejszych średnic. Na szczególną uwagę zasługuje nowo zaprojektowana oś Y2 z 6 narzędziami do obróbki po przechwycie.

Automat tokarski wzdłużny SL7

Automat tokarski dla przemysłu zegarmistrzowskiego (i nie tylko) z modułowym systemem narzędziowym, który można dostawać do każdej aplikacji. Gwarantuje precyzyjną i szybką obróbkę najmniejszych średnic. Na szczególną uwag

Automat tokarski wzdłużny SB-20R TYP G

Automat tokarski dla przemysłu zegarmistrzowskiego (i nie tylko) z modułowym systemem narzędziowym, który można dostawać do każdej aplikacji. Gwarantuje precyzyjną i szybką obróbkę najmniejszych średnic.

Automat tokarski wzdłużny SB-12R TYPE G

Model hybrydowy, umożliwiający pracę z lub bez tulei prowadzącej. Zapewnia dużą możliwości obróbki dzięki modułowemu systemowi narzędzi.